עבודות פיתוח

א.ש סתיו פיתוח בע"מ

עבודות עפר הן חלק בלתי נפרד מעבודות של פיתוח השטח. השטח הזקוק לעבודת הפיתוח יכול להיות ציבורי או שטח פרטי וכל מי שמבצע או מתכנן לבצע עבודות חייב למצוא את אנשי המקצוע הטובים ביותר עבור ביצוע העבודה. אבל רגע לפני שבוחרים קבלן לביצוע העבודה יש לבצע תכנון מוקפד שלה. התכנון מורכב ממספר שלבים:

  • הגדרת החזון- בין אם אתם מתכננים לפתח שטח ציבורי או פרטי עליכם קודם כל להגדיר לעצמכם כיצד אתם רוצים שייראה המקום. לשם כך כדאי לחשוב מי עומד להשתמש בשטח, להתחשב בסביבה כולה וגם לבדוק האם יש מוטיבים שונים בסביבה שיכולים להשתלב בעבודת הפיתוח שלכם.
  • תכנון עם אנשי מקצוע- אנשי מקצוע המתאימים לתכנון עבודות העפר יהיו אדריכלים, מהנדסים או אדריכלי נוף כאשר תלוי מה אתם מתכננים לבצע. אם אתם מתכננים את הבית שלכם מומלץ שתעזרו באדריכל ואם מדובר בתכנון גינה ציבורית לרוב אדריכל נופים יהיה המתאים עבורכם כאשר לאלה יצטרף גם מהנדס שיוכל לאשר את התכניות השונות.
  • הזמנת קבלן עבודות עפר- לאחר ביצוע התכנון באופן מקצועי ניתן להזמין קבלן לשטח על מנת לקבל הצעת עבודה ולשמוע כיצד הוא רואה את אופי העבודה במקום.

כלים לביצוע עבודות עפר ותוצאות העבודה

אחד הדברים החשובים בבדיקה כיצד יתבצעו עבודות העפר הוא בחינת הכלים שיבצעו את העבודה. ברגע שהכלים מתאימים לעבודה ניתן לשער שהעבודה תתבצע כראוי וכשמנסים להתאים את השטח לכלים עצמם התוצאות עלולות להיות הרסניות. לדוגמה, אם ישנו קושי אמיתי להיכנס לשטח בשל טופוגרפיה בעייתית יש להביא קודם כל כלים שיסדרו את השטח ורק לאחר מכן להביא את הכלים לביצוע העבודה בפועל.

מול מי תעבדו

אם אתם עומדים לפני ביצוע עבודות עפר חשוב שתבחנו מול מי אתם עובדים. קבלן אשר עומד לרשותכם ומנהל את הפרויקט יוכל להקל עליכם ולתת לכם את התוצאות הטובות ביותר כשהוא לוקח את האחריות על תיאום בין אנשי המקצוע השונים ועמידה בלוחות הזמנים. במידה ותרצו תוכלו לבקש מקבלן עבודת העפר לקבל טלפון או טלפונים של ממליצים ולברר האם אלו היו מרוצים מהעבודה וכיצד היא התנהלה.

eXTReMe Tracker